Strona główna Zabiegi FotoDepilacja

FotoDepilacja

Na czym polega zabieg?

 

Fotodepilacja to metoda trwałej redukcji owłosienia przy pomocy urządzenia IPL.

 

Dla kogo?

 

Dla wszystkich osób, które mają dość ciągłego usuwania owłosienia oraz dla tych którzy źle reagują na tradycyjne metody depilacji (podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych, wrastanie włosów). Metodę możemy stosować na wszystkich strefach ciała, najczęściej depilujemy:

 

 • wąsik,
 • twarz,
 • pachy,
 • ramiona,
 • nogi,
 • pachwiny/bikini głębokie


Z metody coraz częściej korzystają mężczyźni, którzy chcą pozbyć się nieestetycznego owłosienia na plecach i klatce piersiowej oraz kobiety, które ze względu na czynniki hormonalne mają problem z nadmiernym owłosieniem skóry twarzy.

 

Jak to działa?

 

Wiązka światła emitowana przez urządzenie IPL przenika przez naskórek aż do skóry właściwej i jest selektywnie pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach. Duża ilość pochłoniętej energii powoduje gwałtowne zwiększenie temperatury włosa co prowadzi do uszkodzenia cebulki.

Skóra wokół włosa, ze względu na nieporównywalnie mniejszą zawartość melaniny jest w pełni bezpieczna. Zabieg nie wywołuje podrażnień takich jak np. po depilacji woskiem czy laserem.

 

Jak często?

 

Program zabiegów jest ustalany indywidualnie w zależności od koloru skóry, włosa i osobniczej reakcji na zabiegi. Ogólnie każdy zestaw sesji obejmuje od 7 do 10 zabiegów powtarzanych cyklicznie co 3 – 4 tygodnie (ze względu na różne fazy wzrostu poszczególnych włosów).

 

Zalety

 

Zabieg fotodepilacji niweluje wszystkie problemy, które zazwyczaj towarzyszą innym metodom usuwania owłosienia. Jest:

 • bezbolesny,
 • nie wywołuje podrażnień,
 • trwale redukuje owłosienie,
 • pozwala pozbyć się problemów z zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosów i nieestetycznymi czarnymi kropkami pod pachami,
 • może być wykonywany u osób ze skórą wrażliwą i naczynkową,
 • daje szerokie możliwości przeprowadzania u osób z różną karnacją i różnymi kolorami włosów,
 • jest szybki i komfortowy,
 • jest dużo tańszy od innych metod trwałej redukcji owłosienia.


Zabiegi są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód możemy je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

 

Efekty zabiegu

 

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji. Po upływie kilkunastu dni uszkodzone włosy zaczynają się wysuwać z mieszka, co możemy zaobserwować w postaci gładkich prześwitów pomiędzy odrastającymi włosami. Po pierwszym zabiegu pozbywamy się ok. 20-30% włosów. Dodatkowo fotodepilacja osłabia nieuszkodzone jeszcze włosy, powodując że są one słabsze i dużo wolniej rosną. Kolejne zabiegi przybliżają nas do uzyskania ostatecznego efektu.


Po pełnej serii zabiegowej zalecamy przeprowadzanie raz do roku sesji podtrzymującej uzyskane rezultaty.

 

Ankiety

Z jakim problemem przy depilacji borykasz sie najczęściej ?

Opinie

naszych klientek

czytaj opinie

Od kilku lat noszę grzywkę na czole z powodu przbarwień, które pozostały mi jako pamiątka po wakacjach i nadmiernym opalaniu.…


Agata 34 lata, Piaseczno

Prawdę mówiąc to trochę pozbyłam się kompleksów, bo miałam wrażenie że wszyscy widzieli moje problemy na twarzy. Po kilku sesjach…


Barbara 24 lata, Pruszków

Całe życie miałam problemy ze skórą, salon DepilConcept poleciła mi koleżanka jednak nie ma cudów dlatego z początku podchodziłam sceptycznie.…


Ewelina 21 lat, Warszawa

DepilConcept to odpowiedź na moje poszukiwania „złotego środka” na pozbycie się tych niechcianych włosków. Doskonała oferta cenowa, wysoka specjalizacja i…


Marta 34 lata, Lublin

Profesjonalna i szybka obsługa, fotodepilacja naprawdę jest bezbolesna, no i widać efekty! Gorąco polecam i dziękuję za miłą obsługę.


Ania 21 lat, Lublin

Próbowałam już kilku zabiegów tego typu w różnych miejscach w moim mieście, ale widzę, że w tym salonie osiągnę wreszcie…


Blanka 29 lat, Łódź

© 2011 All Rights Reserved DepilConcept

realizacja: mwp

TAGI: fotodepilacja, fotoodmładzanie, depilacja laserowa, depilacja bikini, depilacja woskiem, depilacja intymna, usuwanie owłosienia, golenie miejsc intymnych.